середа, 27 квітня 2016 р.

Рефлексія за модулем 11.


Все. Фініш! Працюючи над проектом, відчувала себе, отим, останнім равликом. Якщо відверто, для мене це було не простим завданням. Головним є те, що робота і отримані знання - справді корисні.    

Рефлексія за модулем 10.

Розглянула поняття фасилітація.  Виділила дії вчителя як координатора проекту, що в результаті дає підвищення  власної ефективності та підтримку навчання учнів.  Хочеться відзначити нашого тренера, Кисляченко Наталію Анатоліївну, справжній фасилітатор.


понеділок, 25 квітня 2016 р.

Рефлексія за модулем 9.

Висновки - перехід до процесу навчання, що будується навколо потреб учнів, вимагає адаптації і з боку учнів, і з боку вчителів. Вчителі мають працювати з учнями, щоб допомогти їм розвинути навички самоспрямованості. Учні мають бути активним у власному навчанні.

Рефлексія за модулем 8.

Я відчула себе у ролі учня, що дало чіткіше розуміння процесу діяльності та сформулювало уявлення про можливі результати учнівської роботи, надало мені можливість оцінити переваги оцінювання протягом всього проекту та кінцевого результату, так як завдяки створеним формам учень може краще зрозуміти, за якими критеріями вчитель оцінює його діяльність, провести самооцінювання власної роботи, визначити моменти, які залишилися недоопрацьованими. Ці навички треба практикувати.





Рефлексія за модулем 7.

Створили приклад учнівської роботи для демонстрації виконання учнями проекту. Знову повернулась до плану. Приклад учнівської роботи дав зрозуміти скільки часу потрібно для її створення. Допоміг мені чітко пояснити учням алгоритм створення презентації, її структуру та вимоги щодо лаконічності та змістовності. Знаю що таке посилання. Ура-а. Тепер і я знаю як це робиться.
   

Рефлексія за модулем 6.


Цей модуль нас вчить тому, що спілкуючись між собою таким чином, учні зможуть спільно розміщувати і редагувати навчальні матеріали, обмінюватись думками, доповнювати і редагувати роботу один одного. В такій співпраці будуть шліфуватись вміння учнів працювати в інтернеті, розміщувати дані згідно правил і вимог. 
Погоджуюсь з тим, що вміння створювати  блоги, сайти, вікі-сторінки, формовані в учнів під час роботи над проектом, дійсно будуть корисними і в подальшому.

Рефлексія за модулем 5.


Багато цікавого дізналась про авторські права та процедуру створення електронної пошти та умов друку в інтернеті. Ніколи не замисоювалася про правомірне використання матеріалів з різних джерел. План. План. План. Знову зміни...

Рефлексія за модулем 4.

Найбільше сподобалось обговорення у парах, тому що одна голова добре, а свіжий погляд  завжди допомагає знайти нові ідеї. Модуль уточнив основні запитання проекту та обдумати оцінювання учнів в проекті. Відчуваю, що ще не досить засвоїла поняття "формуюче оцінювання" в роботі з учнями.

Рефлексія за модулем 3.


Даний модуль допоміг мені з'ясувати можливості навчальних досліджень методу проектів. На мою думку, основні запитання проекту призначені для того, аби спрямувати учнів на ті чи інші дії (дослідження) і, як наслідок, дати відповідь на ці питання. Дослідницькі проекти можуть допомогти моїм учням навчатися згідно вимог навчальних програм та розвинути навички 21 століття, оскільки за умов правильного планування діяльності, розвивають творчість та ініціативність, критичне мислення і вміння вирішувати проблеми, навички співробітництва, вміння працювати з інформацією. 
Нове-Незвивичне-Корисне.

четвер, 14 квітня 2016 р.

Рефлексія за модулем 2.



Опрацювавши модуль, я усвідомила важливість вміння фомувати та оцінювати навички 21 століття. Ознайомилася з прикладами портфоліо, шаблону. Зрозуміла, що метод проектів є невід’ємною частиною навчального процесу. Адже саме при виконанні дослідницьких проектів в учнів формуються навички і вміння планувати власну діяльність, ефективно спілкуватися, вирішувати проблеми, приймати виважені аргументовані рішення та демонструвати свої знання і вміння цільовій аудиторії. 

Рефлексія за модулем 1.





В цьому модулі я ознайомилася з курсом, встановила власні навчальні цілі, зясувала та усвідомила призначення та роль блогу-щоденника навчання. Навчилася працювати з ресурсами тренінгу: посібником, сайтом освітніх програм та сайтами допоміжних матеріалів, електронним посібником, створила власний блог, ознайомилася з вікі-сайтом програми.